Европейският клубен шампион Байерн Мюнхен стартира новия сезон в Бундеслигата по

...

Байерн писа осмица и на Шалке

Европейският клубен първенец Байерн Мюнхен започва новия сезон в Бундеслигата по впечатляващ метод. „ Баварците “ разрушиха с 8:0 Шалке на „ Алианц Арена “. Хеттрик вкара Серж Гнабри, а по едно попадение прибавиха Леон Горетцка, Роберт Левандовски от дузпа, Томас Мюлер и Джамал Мусиала. Две асистенции записа направилият формален дебют Сане.

Германският хегемон изигра страховит мач и показва страховитата си нападателна мощност. Резултатът можеше да бъде и двуцифрен, само че вратарят Ралф Феерман избави удари на Кимих и Левандовски.

„ Баварците “ поведоха още в 4-ата минута. Тогава Серж Гнабри получи отличен извеждащ пас от Йозуа Кимих. Крилото финтира Стамбули и елегантно прати топката зад Феерман. В 19-ата минута домакините вкараха втори гол. Възпитаниците на Ханзи Флик развиха отлична многоходова офанзива. Топката стигна до Томас Мюлер, който чукна към Леон Горетцка. Халфът нанесе мощен удар от границата на наказателното поле и вкара за 2:0.

В 24-ата минута вратарят на Шалке бе подложен на обстрел. Феерман първо отрази сигурен гол след удар на Кимих, а по-късно мазета шут на Гнабри.

След половин час игра Роберт Левандовски нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Озан Кабак. Главният рефер уточни бялата точка, а Леви направи преднината на немския хегемон типичен.

В началото на второто полувреме Байерн вкара четвърти гол. Тогава Сане откри Гнабри, който се разписа на празна врата.

„ Баварците “ продължиха да се забавляват на терена, а Сане правеше съвсем всичко забавно пред вратата на „ кралскосините “. В 59-ата минута още веднъж новото попълнение на Байерн асистира на Гнабри, който оформи своя хеттрик.

В 69-ата минута Левандовски получи топката в наказателното поле и с „ рабона “ откри Томас Мюлер, който с мощен удар не остави шансове на Феерман – 6:0.

Секунди по-късно и Сане се разписа. Десетката бе изведен самичък против вратаря и заби седмия гол във вратата на клетите гелзенкирхенци.

Имаше време и за осмо попадение. В 81-ата минута 17-годишният Джамал Мусиала получи топката отляво, нахлу в наказателното поле и с шут в близкия ъгъл вкара за 8:0. Младият англичанин се трансформира в най-младия голмайстор в историята на Байерн.
Източник: standartnews.com